Po vyhnání z Mosulu se islámští vrazi z IS vydají do Evropy Doporučený

Bojovník IS Bojovník IS

Kvůli vzniku zrůdného Islámského státu (IS) vzniklo již v mnoha státech Blízkého východu hotové peklo na zemi a díky jeho bojovníkům proniknuvších mezi uprchlíky do EU zemřelo díky chybné multikulturní police kancléřky Merkelové naprosto zbytečně mnoho Evropanů. Nyní si politici slibují, že po pádu poslední bašty IS iráckého Mosulu dojde ke zničení tohoto zrůdného teroristického uskupení a na Blízkém východě i v EU zavládne mír. Realisté ale varují, že poražení přeživší vojáci IS uprchnou jako postižení civilisté zamícháním mezi uprclhíky do Evropy, kde budou opětovně pomocí teroristických útoků díky nimž se zděšení Evropané nezmohou na odpor  budovat nový Islámský stát.

 Ztrátou poslední symbolické pevnosti Mosulu, kde v roce 2014  vyhlásil z tamní mešity Bakr Bagdádí vznik chalífátu samozvaného Islámského státu (IS) příjdou vojáci IS po ztrátě pevnosti v syrském městě Rakká díky vybombardování ruským letectvem o poslední cenrum svého státu. Psali jsme o tom např. v článku BOJ O MOSUL - BAŠTU IS - ROZPOUTÁ PEKLO A MILIONOVOU VLNU UPRCHÍKŮ DO EVROPY 

Propagandisté Islámského státu sice hlásají, že mudžahedíni Islámského státu zabránili odpadlíkům od víry, aby si užili byť jen jediný den s pocitem bezpečí a že zastrašováním budou z pouště útočit na tábor yamerických a iráckých jednotek, ale je to spíš zbožné přání které má sloužit k přípravě bojovníků Islámského státu na ztrátu území. Po ztrátě Mosulu zbilí vojáci utečou do pouště, kde najdou ideální úkryt jeho vysocí důstojníci, ale dá se očekávat, že přes ní se vydají do Evropy, kde budou mít pohodlnější možnost k tomu, aby se zase zorganizovali než shánět si obživu vydíráním a krádežemi v chudých pouštních vesnicích. 

Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky varuje, že z Mosulu ve velmi krátké době očekává útěk přes milion lidí. Uprchlické tábory v okolí Mosulu jsou přitom přeplněné již nyní až desetinásobně, nedostává se v nich mléko, chléb, pleny, léky, jídlo ani vodu. Úder na Mosul rozpoutá opravdové peklo a další mnohamilionovou uprchlickou vlnu do Evropy.  Pro kontinent to znamená zvýšenou hrozbu teroristických útoků. Evropská unie se přitom tváří, že není co řešit... 

Uprchlíci z Iráku a Sýrie
 
Uprchlíci z Iráku a Sýrie
 
 

 

 

 

Číst 5490 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
IVANA HASLINGEROVÁ, šéfredaktorka revue FRAGMENTY

Šéfredaktorka  revue Fragmenty:

RNDr. Ivana Haslingerová, CSc., ředitelka Odboru pro styk s veřejností KKČ, (*21.08.1946 v Praze)

Vystudovala SVVŠ v Humpolci (1960-64) a Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor fyzika pevných látek (1964-69). V letech 1970-71 absolvovala tamtéž postgraduální studium za účelem získání titulu RNDr., v roce 1977 tam obhájila disertační práci v oboru fyziky pevných látek a získala titul CSc. Výsledky její kandidátské práce byly využity mj. v Ústavu jaderné fyziky v Řeži u Prahy při studiu slitin kovů tvořících povlaky jaderného paliva v jaderných reaktorech, které jsou vystaveny extrémním teplotním a dalším podmínkám. Pracovala tam jako odborný asistent v letech 1973-74. V letech 1975-93 působila jako vědecký pracovník v Ústavu fyzikální chemie a elektrochemie J. Heyrovského ČSAV. Během své vědecké působnosti publikovala 39 původních vědeckých prací a příspěvků na vědeckých konferencích z oboru studia krystalické struktury a vlastností pevných látek a teoretické kvantové fyziky a chemie. Dvakrát jí byla udělena mimořádná Cena Akademie věd. Od roku 1994, po nedobrovolném odchodu z AV ČR po bezprecendentním zákroku tehdejšího předsedy Akademie věd ČR Rudolfa Zahradníka se věnovala publicistice a od 1997 je šéfredaktorkou revue Fragmenty. Prostřednictvím revue Fragmenty jsou zajišťovány granty a umělecké projekty, neboť je zasílána významným osobnostem ze světa kultury, podnikání a politiky. Náplní revue jsou převážně původní články a rozhovory s významnými osobnostmi. Nikdy nebyla členkou KSČ, neboť komunizmus pokládá za největší neštěstí lidstva. Jejím koníčkem je malování, politika, psaní článků a esejů, počítače, četba, turistika. Je vdaná, manžel Doc. Ing. Jiří Pancíř, CSc., syn Michal Haslinger. Je dcerou Libuše Pamětnické, básnířky a spisovatelky kraje Vysočina.

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Související položky (podle značky)

Právě přítomno: 1230 hostů a žádný člen

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %