Vytisknout tuto stránku

Babiš pojede jednat s Merkelovou o migraci a jejím negativním vztahu k budoucnosti EU Doporučený

Merkelová se nemůže dočkat Babišovy návštěvy :-) Merkelová se nemůže dočkat Babišovy návštěvy :-)

Předseda vlády Andrej Babiš navštíví ve středu 5. září 2018 Spolkovou republiku Německo, kde se setká s kancléřkou Angelou Merkelovou. Jednat spolu budou o aktuálních evropských tématech i o posilování vzájemných vztahů. Premiér Babiš bude jednat i s předsedou Spolkového sněmu Wolfgangem Schäublem. Mezi hlavní témata setkání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou bude patřit aktuální situace v migraci, budoucnost EU a volby do Evropského parlamentu. Český premiér bude s německou kancléřkou řešit také podobu budoucího rozpočtu EU a odchod Velké Británie z Evropské unie. 

V rámci bilaterálních témat se premiér Babiš a kancléřka Merkelová zaměří především na dopravní infrastrukturu, hospodářskou spolupráci, a spolupráci v oblasti vědy, výzkumu a inovací a také digitalizace. Důležitým nástrojem pro prohlubování dvoustranné spolupráce v těchto i řadě dalších oblastí je Česko-německý strategický dialog.

Dalším tématem bude působení Česko-německého fondu budoucnosti, který se za 20 let své existence stal pevnou součástí česko-německých vztahů. Obě vlády se proto v roce 2016 shodly na prodloužení jeho financování až do roku 2027.

Zveřejněno v EU

Související položky (podle značky)