Vytisknout tuto stránku

Řešení uprchlické krize Evropskou unií je morální kýč Doporučený

Profesor Petr Fiala, předseda ODS Profesor Petr Fiala, předseda ODS snímek Ivana Haslingerová, Fragmenty

Odmítáme všechny laciné populistické výzvy, nespravedlivé nálepkování a morální kýč v diskusi o řešení uprchlické krize. Nic z toho Evropě ani uprchlíkům nepomůže. Vyzýváme ke střízlivému úsudku a racionálnímu postupu. Odmítáme verbální útoky a pokusy o vydírání ze strany evropských politiků  a navrhujeme tyto nové konkrétní kroky k řešení uprchlické krize:

ODS navrhuje urychlené zvýšení trestů za převaděčstvínavýšení humanitární pomoci ČR přímo do krizových oblastí na 0,33 % HDP, což představuje zvýšení z dnešních 4 mld. na 13 mld. Kč. Tím splníme, k čemu jsme se zavázali.

ODS dlouhodobě prosazuje v řešení uprchlické krize důslednou ochranu vnějších hranic Unie. Vláda ČR musí vyvinout co nejsilnější tlak na orgány Evropské unie k okamžitému zavedení efektivních opatření k vnější ochraně hranic.  Reformu přebujelého evropského sociálního systému včetně omezení sociálních výhod azylantů. Zpřísnění podmínek pro imigraci a zvýšení tlaku na integraci imigrantů. Důsledné potírání organizovaného zločinu, pašeráctví a obchodu s lidmi. Rozvinutí pomoci přímo v konfliktních oblastech včetně spuštění účinné informační kampaně o nebezpečích spojených s migrací.  Reformu návratové politiky.

Odmítáme verbální útoky a pokusy o vydírání ze strany evropských politiků v souvislosti s uprchlickou krizí. Jejich prohlášení postrádají základní respekt k názorům jiných členských států. Přitom kritický rozum a poctivá reflexe jasně ukazují, že dosavadní většinový evropský postoj není schopen předcházet vzniku uprchlických ghett a rostoucímu přílivu uprchlíků.

 

 

Zveřejněno v EU

Související položky (podle značky)