Nalezne se mecenáš kultury na vydání pohádek? Doporučený

Vydavatel revue Fragmenty, Kulturní komise ČR, se chystá vydat 225stránkovou knihu 47 pověstí z  půvabného kraje pod hradem Orlíkem na Českomoravské vysočině zvaném Zálesí zpracovanou do tvaru pohádek „Strašidla ze Zálesí“. Protože vydání knihy je finančně náročná záležitost, hledáme mecenáše, který by na ni Kulturní komisi ČR přispěl formou sponzorování kulturních akcí. Sepíšeme s ním darovací smlouvu, v níž se zavážeme využít darovaných peněz na vzdělávací projekty, výrobu publikací a pořádání kulturních akcí. (Věnování peněz na „vzdělávací činnost“ lze odečíst od daňového základu a snížit si tak povinnost daně z příjmu.) Je samozřejmé, že mecenáše na stránkách revue Fragmenty patřičně zviditelníme.

Autorkou knihy „Strašidla ze Zálesí“ je básnířka, publicistka a učitelka z Českomoravské vysočiny Libuše Pamětnická. Pohádky a pověsti, které v dětství slýchávala od místních vesnických žen při dračkách a při toulkách tamními lesy zpracovala svou vlastní básnickou metodou. Kromě strašidel je tudíž v knize zachycen i život lidí v minulém století na vesničkách uprostřed tamních lesů a lze je přijmout jako pěkně a čtivě napsané povídání o životě v nich.  Knihu je proto možné použít i jako povinnou školní četbu, pomocí níž se děti nenásilnou formou prostřednictvím strašidel dozvědí o minulosti kraje, v němž žijí. (Ukázkua několika pohádek zde)

Ke knize patří i samostatná příloha  „Omalovánky Strašidel ze Zálesí“ a to nejen tiskem, ale i na CD, takže  každý malý čtenář si může v počítači v libovolném grafickém programu upravovat strašidla dle libosti. Po zkušenostech s místními  dětmi víme, že upravují strašidla přímo s vášní a že i čtyřletý chlapeček se naučil díky tomu práci s grafickými programy na jedničku. Omalovánky jsou proto dobrou pomůckou pro naučení dětí pracovat s grafickými programy a lze je využít i při výuce ve školách.

V editorské poznámkce ke knize od prezidenta Kulturní komise ČR Doc. Ing. Jiřího Pancíře, CSc., se praví, že pohádky mají velmi dobrou literární úroveň a čtenářům přinášejí tolik potřebný klid v této tak hektické době tím, že je přenesou do doby, kdy lesy byly plné hejkadel a bludiček, kdy v každém rybníku sídlil hastrman a na jeho hladině tančily rusalky: „Autorka svou představivostí, moudrostí a fantazií vytváří roztomilé bájné postavičky strašidel i s jejich rozpustilými příběhy. Čtenářům tak ožívají ve fantazii při čtení pohádek veselí hastrmani, nezbední šotkové, záludné i milé a všudypřítomné bludičky-světýlka, hejkadla honící po lesích noční návštěvníky, krásné lesní víly a rusalky, skřítkové, zlobiví čerti, tajuplní lesní muži, jejich kuchařky polednice, zákeřné jezinky a andělé roztomile ilustrovaní tak, aby si je každé dítě mohlo v přiložených omalovánkách vybarvit ať již pastelkami, nebo na počítači. Jsou proto dobrou pomůckou pro naučení dětí práci s grafickými programy a lze je tedy využít i při výuce ve školách.“ 

 Věříme proto, že se jedná o dobrou věc pro současné přetechnizované děti.

 

Celá kniha i omalovánky ve formátu B5 jsou v pdf na CD připraveny k vydání. Pro představu o knize přikládáme ukázku s několika pohádkami v pdf tvaru.  V případě, že se rozhodnete nám s vydáním knihy pomoci, prosím dejte vědět naší akreditované agentuře Goro publicity buď mailem – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., či telefonem 222 769 819. Podrobnosti projednáme osobně - papír totiž nemá duši.  

Těším se na Vaši odpověď,

RNDr. Ivana Haslingerová, CSc. 
šéfredaktorka kulturně-hospodářské revu  fragmenty 
mailto: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.mobil: 730 615 402

© Kulturní komise ČR

Číst 13122 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v KULTURA
IVANA HASLINGEROVÁ

Šéfredaktorka  revue Fragmenty:

RNDr. Ivana Haslingerová, CSc., ředitelka Odboru pro styk s veřejností KKČ, (*21.08.1946 v Praze)

Vystudovala SVVŠ v Humpolci (1960-64) a Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor fyzika pevných látek (1964-69). V letech 1970-71 absolvovala tamtéž postgraduální studium za účelem získání titulu RNDr., v roce 1977 tam obhájila disertační práci v oboru fyziky pevných látek a získala titul CSc. Výsledky její kandidátské práce byly využity mj. v Ústavu jaderné fyziky v Řeži u Prahy při studiu slitin kovů tvořících povlaky jaderného paliva v jaderných reaktorech, které jsou vystaveny extrémním teplotním a dalším podmínkám. Pracovala tam jako odborný asistent v letech 1973-74. V letech 1975-93 působila jako vědecký pracovník v Ústavu fyzikální chemie a elektrochemie J. Heyrovského ČSAV. Během své vědecké působnosti publikovala 39 původních vědeckých prací a příspěvků na vědeckých konferencích z oboru studia krystalické struktury a vlastností pevných látek a teoretické kvantové fyziky a chemie. Dvakrát jí byla udělena mimořádná Cena Akademie věd. Od roku 1994, po nedobrovolném odchodu z AV ČR po bezprecendentním zákroku tehdejšího předsedy Akademie věd ČR Rudolfa Zahradníka se věnovala publicistice a od 1997 je šéfredaktorkou revue Fragmenty. Prostřednictvím revue Fragmenty jsou zajišťovány granty a umělecké projekty, neboť je zasílána významným osobnostem ze světa kultury, podnikání a politiky. Náplní revue jsou převážně původní články a rozhovory s významnými osobnostmi. Nikdy nebyla členkou KSČ, neboť komunizmus pokládá za největší neštěstí lidstva. Jejím koníčkem je malování, politika, psaní článků a esejů, počítače, četba, turistika. Je vdaná, manžel Doc. Ing. Jiří Pancíř, CSc., syn Michal Haslinger. Je dcerou Libuše Pamětnické, básnířky a spisovatelky kraje Vysočina.

Nejnovější od IVANA HASLINGEROVÁ

Tištěná revue

Další ukázky ZDE

Pomozte dětem

Život detem

PROTIPROUD

 

VIDEO ZPRÁVY

 Jan Skopeček nesouhlasí s Jiřím Dolejšem v postoji k projednávaného rozpočtu 

 

Kardinál Dominik Duka zve každého 28. dne v měsíci od 16:15 hodin občany do Svatováclavské kaple  k Modtibám za národ

 

Pozvánka na Kající a prosebné procesí za český národ 28.10. 2018 

Sraz na Staroměstském náměstí v Praze od 14. hodin 

 

Jak dopadla  Florencie Lorenza Magnifica díky Merkelové

Eulament při večerním zasedání:

Server Manipulátoři usilovně vyvrací tvrzení, že europoslanci v sále spí. Má pravdu. Spí v hezky doma v postýlkách.  

Václav Klaus: Homopolitikus Jakl je nejlepší ze všech 230 kandidátů do Senátu

Snímky přechodů hranic mezi státy

Český turista na Krétě nafilmoval "topící se migrantky"

Kameranovi dávala pokyny režisérka, aby to vyvolalo potřičný soucit. 

 

Až budete chtít něco vzdát, podívejte se na toto video

HURÁÁÁ! Nigel Farage zpět v politice v boji za svůj sen - skutečný Brexit

Chvilka_poezie.pps

Vynikající Ladislav Jakl z IVK proti havlistovi Igoru Lukešovi z Bostonu

 

HLOUPÁ  HUSA NA PROVÁZKU Olivie Žižková 

Kdo týrá zvířata nesmí odejít od soudu s podmínkou

Velikonoce jsou cesta do Božího království

Voliči prohlédli Drahošovu prázdnotu - prohrála nepolitická politika

Návrat otce kardinála Josefa Berana domů

Václav Klaus: "Vystupme z Unie, dokud je čas!

Niegel Farage: Češi jděte si pro exit!

 

Prezident Zeman k negativním vlivu islámismu na Evropu

Cyril Höschl: Atmosféra ve společnosti je sociálně demokraticko levicově rozbředlá

 Evropská civilizace stojí a padá s křížem

 

Marine Le Pen hovoří v EP o imigraci

EU porušuje svou vlastní Lisabonskou smlouvu 

 

Ringo Čech: Evropa byla zničena

Co je islám dodpravdy - výklad 

Zoufalost francouzské policie  aneb k čemu vede multikulturalismus Macrona

 

Požehnané Vánoce - výklad smyslu Vánoc

cz.Dear Child Jesus, I am your little sheep 

Kardinál Tomášek, morální autorita za komunistické diktatury 

Video Kardinál Tomášek - významná osobnost našich dějin

Toto video řekne vše o tom, proč zrušit bestiální kožešinové firmy. Je to opravdu děs!

Závidíme Maďarům  Viktora Orbána 

Bjorn Lomborg: Zchlaďte hlavy

Členové redakční rady Fragmentů v diskusi na youtube o ČT

 

 

 

 

 

 

 

STRAŠIDLA ZE ZÁLESÍ

 

ÚVODNÍ FOTA A VIDEA

NEJVÍCE ČTENÉ ČLÁNKY

Kliknutím na obrázek získáte článek


Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %