Pro Havla byly kontakty premiéra Tošovského s StB samozřejmostí...! Doporučený

Ano, moc scházíte a moc. Naše politika potřebuje osobnost, která by do ní navrátila místo žabomyších bojů o funkce opět myšlenky. Ano, moc scházíte a moc. Naše politika potřebuje osobnost, která by do ní navrátila místo žabomyších bojů o funkce opět myšlenky. snímek Ivana Haslingerová Fragmenty

Exprezident Václav Havel po provedení zbabělého Sarajevského atentátu na tehdejšího premiéra Václava Klause a jeho ODS jmenoval v prosinci 1997 předsedou překlenovací vlády guvernéra ČNB Josefa Tošovského. Na varování ve Washingtonu, kde končil svůj čtyřměsíční studijní pobyt ve Spojených státech, zda věděl, že jde o StBáka, odvětil s nadhledem: "Velmi bych se divil, kdyby mi řekl, že žádné takové kontakty neměl, kdyby k takovým kontaktům nedošlo. Nejvyšší činitelé v bankovnictví a ve vládě, kteří se zabývají vývojem měny a podobnými věcmi mají všude a vždycky obousměrné kontakty s ekonomickými rozvědkami. Speciálně ve státě komunistickém, kde je tak ohromná centrální moc." Tehdy to nechalo Havlovu kavárnu klidnou.  Nevadilo jí to, naopak vítala zvolení komunisty a StBáka Tošovského za premiéra, neboť jí vyhovovalo, že za to slíbil rozpoutat měnovou krizi, díky níž byl postupně nastolen keynesiánský socialismus a do čela vlády se dostal levicový intelektuál Zeman.

Nelíbí se mi samozřejmě jako pravicově cítícímu občanovi, že se stejná situace opakuje nyní. Že  podobnou minulost má za sebou současný premiér Andrej Babiš a že stejně jako tehdy Tošovský i on spolupráci s StB odmítá. Ale co se mi nelíbí ještě víc je dvojaké chování kavárníků. Kdyby již tehdy byli tak cti dbalí a nedovolili kariéristovi Tošovskému vést naší vládu, nevytvořil by se precedent, že je Lustrační zákon cárem papíru.  Tehdejší obhajoba Tošovského, že z dokumentů StB vyplývá, že nikoho neudal ani úmyslně nepoškodil, ale pouze pro StB zpracovával odborné analýzy, v mých očích neobstojí stejně jako obdobné tvrzení současného premiéra. Ke cti toho současného musím ale uznat, že nebyl do čela státu dosazen Hradním atentátem, ale dostal se tam demokratickou volbou lidí zklamaných neschopností pravicových premiérů Topolánka a Nečase. A také ve své funkci nedělá úmyslně ekonomické podrazy, ale snaží se spoušť po svých dvou předchůdcích napravovat.


Uvedený graf, který jsem po jeho vymazání ve Statistickém úřadě získala na americké ambasádě, je dokladem, jak zdevastoval Tošovský naši ekonomiku svým zásahem v ČNB. 

Samozřejmě zdaleka nedosahuje úspěchů Václava Klause, který po převratu svým friedmanovským přístupem volného trhu bez přívlastků docílil  v  komunisty  tehdy tak zdevastované ekonomice 4,3% přírůstku HDP. Samozřejmě že tento přírůstek nedocílil pomocí zavedení jakýchsi elektronických kalkulaček, ale stejnou metodikou, kterou úspěšně použil profesor ekonomie Milton Friedman ve funkci ministra hospodářství za guvernérství Ronalda Reagana v Kalifornii a za níž dostal Nobelovu cenu za ekonomii. Ale po furiantském a ekonomicky naprosto neodborném řádění Topolánka a paranoickém manažerském přístupu Nečase vyhazujícího pouze jednoho ministra za druhým s tím, že po vyčištění vlády začne přebudovaná vláda pracovat (ze sedmnácti jím jmenovaných ministrů vyhodil 13), utrápení občané viděli  a vidí dosud v podnikateli Babišovi téměř spasitele. Ano, za jeho nastolení může neschopnost ODS. A protože se dodnes za tyto své výtečné premiéry ODS explicitně neomluvila, nevěří jí již téměř nikdo.

Jinak se chová před veřejností, jinak v Parlamentních výborech. Dnes například bojuje proti tomu, že satanáš Babiš dopustil, aby do čele šéfa Generální inspekce bezpečnostních sborů postavil Parlament policistu Zdeňka Ondráčka, který nás se svými kumpány mlátil v roce 1989 po hlavách obušky na Václavském náměstí. Ale již se nepochlubí, že pro tuto komunistickou mlátičku hlasovala jako jeden muž, když jí v parlamentním klubu navrhovala spolu s Piráty a dalšími stranami Babišovi na tuto funkci.  Kdyby tehdy byla proti, má právo nyní křičet, ale takto jen ukazuje svoji dvojí tvář. Její poslanci museli dobře vědět, že pokud Babiš přijme schválený návrh na mlátičku do čela kontroly policie, vyvolá to obrovský odpor lidí, kterého použijí k jeho sesazení z funkce. A stalo se. Václavák včera vypadal, jak jsme ho znali v roce 1989. Dokonce i pan Kalousek si dovolil Babiše najednou kritizovat za spolupráci s komunisty. On, kterého za nabídku spolupráce s touto stranou vyhodili s KDU a musel si založit "nejpravicovější stranu na světě", TOP 09. Jestli si ale myslí pan Fiala, že lidé nemají paměť a v případných mimořádných volbách bude nejsilnější silou, měl by mít na paměti, že jeho hra na uprázdnění místa ve vládě komunistům se mu může vrátit jako bumerang. 

Nikdy mne nenapadlo, že po téměř třiceti letech od převratu to pravice u nás dopracuje tak, že k tomu aby se udržela u moci bude používat namísto idejí stejně nechutné  metody, jako tehdy proti ní používali snílci o třetí cestě k socialismu, Havlovi kavárníci. 

 

Zveřejněno v POLITIKA

Nejnovější od IVANA HASLINGEROVÁ

Související položky (podle značky)

Tištěná revue

Další ukázky ZDE

Pomozte dětem

Život detem

PROTIPROUD

 

VIDEO ZPRÁVY

 Jan Skopeček nesouhlasí s Jiřím Dolejšem v postoji k projednávaného rozpočtu 

 

Kardinál Dominik Duka zve každého 28. dne v měsíci od 16:15 hodin občany do Svatováclavské kaple  k Modtibám za národ

 

Pozvánka na Kající a prosebné procesí za český národ 28.10. 2018 

Sraz na Staroměstském náměstí v Praze od 14. hodin 

 

Jak dopadla  Florencie Lorenza Magnifica díky Merkelové

Eulament při večerním zasedání:

Server Manipulátoři usilovně vyvrací tvrzení, že europoslanci v sále spí. Má pravdu. Spí v hezky doma v postýlkách.  

Václav Klaus: Homopolitikus Jakl je nejlepší ze všech 230 kandidátů do Senátu

Snímky přechodů hranic mezi státy

Český turista na Krétě nafilmoval "topící se migrantky"

Kameranovi dávala pokyny režisérka, aby to vyvolalo potřičný soucit. 

 

Až budete chtít něco vzdát, podívejte se na toto video

HURÁÁÁ! Nigel Farage zpět v politice v boji za svůj sen - skutečný Brexit

Chvilka_poezie.pps

Vynikající Ladislav Jakl z IVK proti havlistovi Igoru Lukešovi z Bostonu

 

HLOUPÁ  HUSA NA PROVÁZKU Olivie Žižková 

Kdo týrá zvířata nesmí odejít od soudu s podmínkou

Velikonoce jsou cesta do Božího království

Voliči prohlédli Drahošovu prázdnotu - prohrála nepolitická politika

Návrat otce kardinála Josefa Berana domů

Václav Klaus: "Vystupme z Unie, dokud je čas!

Niegel Farage: Češi jděte si pro exit!

 

Prezident Zeman k negativním vlivu islámismu na Evropu

Cyril Höschl: Atmosféra ve společnosti je sociálně demokraticko levicově rozbředlá

 Evropská civilizace stojí a padá s křížem

 

Marine Le Pen hovoří v EP o imigraci

EU porušuje svou vlastní Lisabonskou smlouvu 

 

Ringo Čech: Evropa byla zničena

Co je islám dodpravdy - výklad 

Zoufalost francouzské policie  aneb k čemu vede multikulturalismus Macrona

 

Požehnané Vánoce - výklad smyslu Vánoc

cz.Dear Child Jesus, I am your little sheep 

Kardinál Tomášek, morální autorita za komunistické diktatury 

Video Kardinál Tomášek - významná osobnost našich dějin

Toto video řekne vše o tom, proč zrušit bestiální kožešinové firmy. Je to opravdu děs!

Závidíme Maďarům  Viktora Orbána 

Bjorn Lomborg: Zchlaďte hlavy

Členové redakční rady Fragmentů v diskusi na youtube o ČT

 

 

 

 

 

 

 

STRAŠIDLA ZE ZÁLESÍ

 

ÚVODNÍ FOTA A VIDEA

NEJVÍCE ČTENÉ ČLÁNKY

Kliknutím na obrázek získáte článek


Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %